Acıyorsa Urgo ile Geçer
 

Aft nasıl önlenir ve tedavi edilir?

Aft, ağız mukozasında yüzeysel bir lezyondur. Parlak bir kırmızılıkla çevrelenmiş beyaz, bazen sarı renkte olan acılı bir yara şeklinde kendini gösterir. URGO®’nun, bu acılı aftlardan kaçınmanıza ve onları tedavi etmenize yardımcı olacak birkaç tavsiyesi var.

Birkaç basit, etkili ipucu !
Yediklerinize dikkat edin

Kurutulmuş meyveler, çilek, narenciye, çikolata, sert peynir gibi bazı gıdaların tüketimini sınırlayın… Bazı ilaçlar da (Aspirin) acı veren aftlara neden olabilir.

İyi bir ağız hijyeni sağlayın

Tekrarlayan ağız yaralarını önlemek için, dişlerinizi günde 3 kez fırçalayarak iyi bir ağız hijyeni sağlamak önemlidir. Tekrarlayan aftlarda bir gargara da kullanabilirsiniz.

Ağız mukozanızı koruyun

Ayrıca mukoza zarını ısırmaktan ve dişlerinizi çok sert fırçalamaktan kaçının. Kötü yerleştirilmiş ve ağrılı protezlerde diş hekimine başvurmaktan çekinmeyin.

 

URGO Filmogel® Aft ve küçük ağız yaraları, meyve aromalı. Bu tıbbi cihaz, bu yönetmelik kapsamında CE işareti taşıyan yasal düzenlemeye tabi bir sağlık ürünüdür. Endikasyon: Ağız içi yaralar ve küçük ağız yaralarının tedavisi. 18 yaşından itibaren. Ürünün kullanımı hamile veya emziren kadınlarda kontrendikedir. Doktorunuza veya eczacınıza danışınız ve kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz. URGO® Laboratuvarları. 10/2021

URGO® Ağız içi yara spreyi. Endikasyonları: Ağız mukozasının bütünlüğünü korumayı önlemede; çeşitli nedenlerle (yanıklar, bulaşıcı, morlukların ardından, farmakolojik), diş taşı temizliği, çıkarılabilir protezler (takma dişler ve odonto-teknik aletler) gibi odonto-stomatolojik müdahaleler nedeniyle ağız mukozası ve diş etlerinde oluşan lezyonların onarılmasına yönelik fizyolojik süreci dolaylı olarak teşvik etmek için koruma olarak, özellikle orofarenksin mukoza zarının lezyonları. Ürün ayrıca ağrıyı hafifletip iyileşmeyi desteklediğinden aftların tedavisinde koruyucu ve yardımcı olarak da kullanılır. Doktorunuza veya eczacınıza danışınız ve kullanmadan önce kullanma talimatını okuyunuz. Bu tıbbi cihaz, bu yönetmelik kapsamında CE işareti taşıyan yasal düzenlemeye tabi bir sağlık ürünüdür. Fidia Farmaceutici S.p.A. Distribütör: URGO® Laboratuvarları. 10/2021

 

ACIYORSA logo-heading-img-2 İLE GEÇER !

 

Daha fazla ipucuna mı ihtiyacın var?

 
 

Uçuk nasıl önlenir ?

 
 

Diş Eti İltihabı (Gingivit) Nasıl Önlenir?